Sylwester w muzeum – artystyczne uniesienia na Nowy Rok

Wiele polskich muzeów zaprasza w Sylwestra na niezwykłe wydarzenia. Bardzo często w ostatni dzień roku muzea przygotowują premierowe wystawy lub jednorazowe i wyjątkowe wystawy specjalne, które zobaczymy wyłącznie w czasie sylwestrowej nocy. Oprócz wystaw w Sylwester w muzeach organizowane są pokazy filmowe i prezentacje multimedialne. W wielu przypadkach muzea są niedostępne podczas sylwestrowego wieczoru, ale za to w ciągu dnia oferują darmowy wstęp.

Zdarza się również, że muzeum podczas sylwestrowej nocy zamienia się w dyskotekę lub salę balową, gdzie wielu ludzi ma możliwość powitania Nowego Roku podczas zabawy tanecznej lub bankietu. Bez względu na rodzaj wydarzenia jakie czeka na gości w muzeum, bez wątpienia nie może zabraknąć noworocznego toastu z lampką szampana. Warto życzyć sobie w tym czasie wielu niezapomnianych, artystycznych uniesień i wzruszeń w przyszłym roku.

Sylwester w operze – uroczyste powitanie Nowego Roku

31 grudnia opery w całej Polsce zapraszają gości na specjalne premiery i uroczyste sylwestrowe koncerty. Wielu polaków decyduje się na spędzenie ostatniej nocy roku właśnie w operowej sali z dala od hucznych i głośnych imprez sylwestrowych w doborowym towarzystwie i w szampańskim nastroju. Poniżej znaleźć można wyjątkowe, sylwestrowe wydarzenia operowe w najważniejszych operach w Polsce.