Zabawy sylwestrowe w domu

Zabawy sylwestrowe w domu – pomysły i wskazówki

Sylwester może być dla wielu jednym z największych wydarzeń towarzyskich w ciągu roku. Jeśli chcesz zaskoczyć wszystkich swoich gości i przygotować pierwszorzędne zabawy na ten szczególny wieczór pamiętaj o tym, że twoi goście będą chcieli przede wszystkim dobrze się bawić, odliczać czas do nadejścia nowego roku oraz przebywać w miłym towarzystwie w komfortowych warunkach. Aby spełnić te wymagania zapoznaj się z naszymi poradami, a nadchodzący Sylwester pozostanie na długo w pamięci Twoich gości!

Zaplanuj przyjęcie sylwestrowe dla najmłodszych gości

Pamiętaj, aby dać dzieciom możliwość zobaczenia przywitania nowego roku w telewizji. Poproś, aby rodzice przynieśli śpiwory i poduszki dla swoich dzieci. Dzięki temu będą mogły położyć się spać po północy.

Wymyśl zabawy sylwestrowe dla dzieci.  Zachęć dzieci do zagrania w „grę – postanowienia”. Zaproponuj, aby każde dziecko ustaliło swoje postanowienie noworoczne (nauczyć się jeździć na rowerze, otrzymać piątkę z matematyki), a następnie spróbowało narysować obrany przez siebie cel.

Możesz sprawdzić, które dziecko ułoży najwięcej słów z liter tworzących zdanie: „Szczęśliwego Nowego Roku”. Na zwycięzcę czekać będzie nagroda.

Zabawy sylwestrowe dla dorosłych

Zaaranżuj konkurs tańca brzucha dla męskiej części zaproszonych gości. Sędziować zmagania będą oczywiście panie. Zapewnij akcesoria, które każdy uczestnik konkursu będzie mógł wykorzystać w swoim wystąpieniu np. kastaniety, jedwabne sarongi, welony i muzykę arabską.

Pobudź kreatywność swoich gości proponując im grę w „parkową ławkę”. Postaw na środku pokoju dwa krzesła i usadź na każdym z nich po jednej osobie. Celem gry jest zmuszenie drugiej osoby do wstania z „parkowej ławki” nie dotykając jej. Można tego dokonać poprzez określone działanie, wypowiedź lub inne twórcze metody. Należy pamiętać jednak, że czas na wykonanie tego zadania to tylko 1 minuta.

„Twister” to popularna i dobrze znana gra, ale można ją również połączyć z piciem alkoholu. Zwykłą rozgrywkę można jednak urozmaicić na wiele sposobów. Przykładowo po każdym upadku, osoba grająca musi się napić. Inną modyfikacją może być reguła nakazująca napicie się wszystkim gościom w momencie kiedy wylosowany zostanie kolor czerwony.

W sklepach znajdziesz wiele gier planszowych bazujących na starych klasycznych grach, które były swego czasu bardzo popularne. Regularnie pojawiają się również ich odnowione wersje, które mogą umilić czas twoim gościom na Sylwestrze.

Wskazówki dla organizatorów zabaw sylwestrowych

Jeśli na twoim przyjęciu znajdują się osoby, które nie znają dobrze wszystkich pozostałych gości, pamiętaj, aby nie proponować gier, które będą poruszały prywatną sferę (dotykanie innych osób, zadawanie zbyt personalnych pytań). Z pewnością takie sylwestrowe gry doprowadzą do tego, że będą oni czuli się nieswojo i niekomfortowo.

Poinformuj swoich gości o przygotowanych przez ciebie zabawach przed przyjęciem w sytuacji kiedy będą one wymagały mniej oficjalnego lub wygodniejszego stroju.

Przydatne wskazówki i porady
Jeżeli przygotowane przez Ciebie zabawy wymagały będą mniej oficjalnego lub wygodniejszego stroju, koniecznie poinformuj swoich gości o tym jeszcze przed przyjęciem sylwestrowym.

Zobacz również

2 myśli nt. „Zabawy sylwestrowe w domu – pomysły i wskazówki”

  1. słabo opisane ciężko skojarzyć i szału nie ma do bani ta strona. gram 15 lat imprezy i tak słabego linku i ciężko wytłumaczonego że nie do końca można sobie wyobrazić konkursy nie widziałem.sorki. ale stwierdzam fakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>