Sylwestrowy pocałunek

Przesądy noworoczne – znane zwyczaje sylwestrowe

Udany Sylwester nie miałby miejsca bez dobrego jedzenia, uroczystych toastów, znajomych, rodziny i kilku przesądów w ramach przygotowań do kolejnego roku. W artykule przedstawiono siedem najbardziej znanych przesądów i sposoby na zabawne włączenie ich w program sylwestrowego przyjęcia.

Świętowanie nadejścia nowego roku nie obędzie się bez porządnej dawki hałasu. Tradycja mówi, że robienie hałasu o północy odstrasza złe duchy, które mogłyby przynieść pecha w kolejnym roku. Wystarczy zaopatrzyć się w trąbki lub inne gadżety wytwarzające hałas albo tradycyjnie użyć do hałasowania garnków i patelni.

Inna tradycja noworoczna ma swój początek w czasach kiedy biedni farmerzy z południa Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej zmuszeni zostali do jedzenia paszy zwierzęcej, aby przetrwać srogą zimę. Przesąd ten wiąże się dzisiaj z wieloma wierzeniami, że jedzenie paszy dla zwierząt w dzień Nowego Roku zapewni dostani i bezpieczny rok.

Wszyscy wiedzą jak ważny jest pierwszy pocałunek o północy, szczególnie dla małżonków i narzeczonych. Pocałunek ten zapewnia w nowym roku bliskość, intymność i zrozumienie w związku.

Popularnym przesądem w basenie Morza Śródziemnego i krajach Ameryki Łacińskiej jest jedzenie o północy dwunastu winogron. Wielu tamtejszych biesiadników jest przekonanych o tym, że zapewni to powodzenie w wielu sprawach oraz szczęście w każdym miesiącu nadchodzącego roku. Zapraszając gości upewnij się, że winogron wystarczy dla każdego z nich. Miłym akcentem może być umieszczenie jednego lub dwóch winogron w kieliszku szampana wznoszonego wraz z noworocznym toastem o północy.

Pamiętaj, aby zachować trochę drobnych w kieszeni w chwili przyjścia nowego roku, aby zapewnić sobie szczęście i bogactwo. Tuż przed północą rozdaj wszystkim swoim gościom po kilka monet, aby upewnić się, że każdy z nich jest gotowy. Dokładnie przemyśl swój budżet w ostatnich miesiącach roku, zaplanowany na ubrania i kup coś nowego na Sylwestra. Nawet jeśli będzie to tylko dodatek, taki jak pasek lub krawat, to przesąd ten jest doskonałym pretekstem do zrobienia małych zakupów. Dla podwojenia swojego szczęścia w nowym roku, koniecznie załóż również coś w kolorze czerwonym.

Wreszcie przy planowaniu menu na Sylwestra, skoncentruj się na użyciu wieprzowiny. Dla tych bowiem którzy spróbują mięsa wieprzowego w Sylwestra następny rok będzie łaskawy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>