Dlaczego dobry opis oferty sylwestrowej to podstawa?

Dlaczego dobry opis oferty sylwestrowej to podstawa?

Jak przygotować opis oferty sylwestrowej, aby zachęcić więcej osób? Jak formatować treść, aby była zrozumiała i przejrzysta? W artykule odpowiadamy na te i inne pytania dotyczące przygotowywania oferty na sylwestra.

Konkretnie, ale wyczerpująco

Podstawowe pytanie – krótki czy długi opis? Wszystko zależy od tego ile informacji masz do przekazania. Najlepiej sprawdzi się umiar. Musisz podać konkretne i szczegółowe informacje, ale miej na uwadze, że zbyt długi opis może znużyć i zniechęcić odbiorcę. Zastanów się, co chcesz zawrzeć w opisie. W tym celu może przydać Ci się poniższa lista pytań:

  • Jakie pomieszczenia udostępnisz gościom?
  • Jakie udogodnienia, dodatkowe atrakcje i usługi proponujesz?
  • Gdzie i kiedy odbędzie się impreza sylwestrowa?
  • Jak będzie wyglądała zabawa?
  • Jaki będzie wystrój lub motyw przewodni imprezy?
  • Jakie pakiety są do wyboru i co zawiera cena?
  • Jakie posiłki będą serwowane?
  • Jak wygląda pełny harmonogram imprezy lub wyjazdu?
  • Jak można opłacić sylwestra?

Po opisaniu wszystkich szczegółów, podziel tekst na sekcje, aby każdy mógł łatwo i szybko znaleźć to, czego szuka. Rozwiń każdą z sekcji jeśli jeszcze nie jest wyczerpująca. Sekcje uzupełnij stosownymi nagłówkami np. O balu, Nocleg, Menu, Harmonogram, Rezerwacja, Lokalizacja, Okolica itp.

Najważniejsze informacje postaraj się umieścić na początku tekstu, dlatego, że wyświetlany jest on nie tylko na podstronie z ofertą, ale również na wszystkich listach, na których znajdzie się Twoja oferta. Powinno to być krótkie streszczenie przygotowanej wcześniej treści oferty.

Odpowiedni styl

W Sylwestrowo.pl możesz edytować opis dowolnie, korzystając z kolorów, kursywy, podkreśleń, wypunktowań, pogrubień i opcji wyrównywania tekstu. Wykorzystaj te możliwości mądrze. Przesadne upiększanie tekstu będzie przytłaczające dla czytających. Odbiór tekstu najlepiej poprawić stosując nagłówki rozdzielające poszczególne akapity. Proste rozwiązania są najlepsze, dlatego zalecamy podzielić tekst na części, stosować pogrubienia dla zasygnalizowania ważnych informacji i w razie potrzeby użyć wypunktowania. Tyle wystarczy.

Aktualność przede wszystkim

Zadbaj o aktualne daty w opisie. Organizatorzy sylwestrów często kopiują opis z ubiegłorocznej oferty sylwestrowej i aktualizują go zgodnie z nową propozycją. Robiąc to zwróć szczególną uwagę na daty zawarte w tekście i koniecznie zmień je na poprawne, aby oferta nie była postrzegana jako nieaktualna.


Organizujesz Sylwestra?

Pozyskaj gości z Sylwestrowo.pl

Weź pod lupę również ceny w opisie oferty i zmień je, jeśli w tym roku będą obowiązywały inne. Przyjrzyj się szczegółom oferty i zostaw w opisie tylko te atrakcje i usługi, które będą nadal dostępne. Nie wprowadzaj gości w błąd. Unikniesz tym samym przykrych konsekwencji, kiedy gość upomni się o atrakcje, które obowiązywały w ubiegłym roku.

Najlepiej jednak, jeśli opis będzie tworzony każdego roku od podstaw. Unikniesz przeoczeń, a dodatkowo zyskasz w wyszukiwarkach internetowych. Unikalne treści są przez nie bardzo cenione i windowane na wyższe pozycje.

Bez danych kontaktowych

Lepiej nie umieszczaj w opisie danych kontaktowych, takich jak numer telefonu czy adres e-mail. Dlaczego? Ponieważ ciężko będzie Ci później ocenić ilu gości skontaktowało się z Tobą z serwisu. Gość kontaktujący się z Tobą bezpośrednio przez e-mail zazwyczaj nie powie Ci gdzie znalazł Twoją ofertę. Nie dowiesz się tym samym czy miał on styczność z ofertą w serwisie czy adres e-mail znalazł gdzie indziej. Rezygnując z danych kontaktowych w opisie i opierając komunikację na zapytaniach otrzymanych przez formularz na podstronie oferty w Sylwestrowo.pl uzyskasz pełną informację o skuteczności serwisu.

Masz już przygotowany świetny, kompletny, wolny od błędów opis? Możesz już spocząć na laurach i czekać na gości. Błąd! Nad opisem trzeba stale pracować. Przypatruj się konkurencji i korzystaj z dobrych pomysłów. Obserwuj również zapytania gości. Jeśli często pojawia się to samo pytanie, może to oznaczać, że warto uzupełnić opis o dodatkowe informacje.

W Sylwestrowo.pl masz ciągły dostęp do edycji opisu oferty i możliwość dodawania nowych zdjęć do galerii. Pamiętaj, że im staranniej uzupełniony opis i ciekawsze zdjęcia w galerii, tym szybciej i skuteczniej możesz pozyskać gości.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *