Jak przygotować perfekcyjną galerię zdjęć?

Jak przygotować perfekcyjną galerię zdjęć?

Nie tytuł oferty, nie jej opis, a zdjęcie przyciąga wzrok internautów najbardziej. Zgodnie z badaniami masz około 11 sekund na zwrócenie uwagi na siebie w internecie. Nie zmarnuj tego czasu!

Sieć zdominowana jest dziś przez obrazy i multimedia. Kochamy memy, nasze konwersacje zazwyczaj uzupełniamy o zabawne emotikony,

a rozwój technologii mobilnej pozwolił na łatwe i błyskawiczne publikowanie zdjęć z każdego momentu naszego życia w mediach społecznościowych. Nawet jeśli szukamy konkretnych informacji, nasza uwaga skupia się najpierw na obrazie. Z tych względów galeria zdjęć Twojej oferty sylwestrowej nie może być nijaka. Podpowiadamy co zrobić, aby była perfekcyjna.

Najistotniejsze zdjęcia

Najważniejsze zdjęcie, to zdjęcie główne. Będzie wyświetlane jako pierwsze w galerii zdjęć. Pojawi się również na wszystkich pozostałych podstronach w serwisie. Będzie Twoją wizytówką i wyróżnikiem na tle innych ofert. Musi być więc wyjątkowe.

Przygotowując galerię zdjęć oferty, dołącz fotografie wszystkich najważniejszych pomieszczeń, które będą do dyspozycji Twoich gości.

Masz salę bankietową? Koniecznie przygotuj zdjęcia sali z kilku ujęć. Najciekawsze będą zdjęcia z zastawionymi stołami i bawiącymi się gośćmi. Osoby przeglądające ofertę będą miały lepsze wyobrażenie o tym jak wygląda zabawa w Twoim obiekcie. Dorzuć również zdjęcia budynku z zewnątrz. Możesz w galerii wykorzystać również fotografie serwowanego jedzenia, parkingu, otoczenia wokół, zespołu muzycznego.

Prowadzisz restaurację? Oczywistym jest, że dodasz do galerii zdjęcia wewnątrz lokalu. Nie zapomnij jednak o pokazaniu zastawionych stołów z sylwestrowymi dekoracjami. Dużym atutem będą zdjęcia potraw, które skosztują goście w czasie witania nowego roku.


Organizujesz Sylwestra?

Pozyskaj gości z Sylwestrowo.pl

Posiadasz nocleg? Zrób zdjęcia pokojom, łazienkom, kuchni, salonowi. Sfotografuj obiekt z zewnątrz. Wybierz zdjęcia w zimowej scenerii. Podziałasz tym samym na wyobraźnię gości, którzy poczują jakby już byli u Ciebie i witali Nowy Rok. Nie zapomnij o udogodnieniach i wyposażeniu dodatkowym. Mile widziane jest zdjęcie pomieszczeń dodatkowych np. sali zabaw, pokoju z grami, siłowni czy sauny, jeśli takimi dysponujesz.

Warto dodać zdjęcia przedstawiające wszystko, co może zachęcić do wybrania właśnie Twojej oferty. Nie przesadź jednak z ilością. Co za dużo, to niezdrowo. Zbyt bogata galeria może zniechęcić i znudzić.

Czytelność i wyrazistość

Zdjęcia powinny być czytelne. Zrezygnuj ze wszystkich napisów umieszczonych na nich. Nie stosuj również znaków wodnych czy logotypów. Dzięki temu fotografie będą prezentowały się świetnie na wszystkich urządzeniach, również na tych z mniejszym ekranem, gdzie często napisy i tak nie da się odczytać.

Niezwykle ważna jest odpowiednia wielkość obrazu. Szerokość zdjęcia, która zapewni, że będzie ono łatwe w odbiorze to 1000 pikseli. Każdy smartfon robi obecnie fotografie o szerokości co najmniej 4000 pikseli. Wymagania nie są więc wygórowane, a mimo to wiele ofert eksponuje zdjęcia o bardzo niskiej rozdzielczości. Postaw na jakość, a zyskasz przewagę nad konkurencją! Goście stają się coraz bardziej wymagający. Odpowiedz na ich oczekiwania i pokaż swoją propozycję na sylwestra z najlepszej strony!

Kadrowanie i proporcje

Wykonane zdjęcia często nie są idealne i należy je dodatkowo wykadrować w programie graficznym. Przydaje się w tym ceniona zasada trójpodziału w kompozycji fotograficznej. Polega ona na podzieleniu kadru na dziewięć równych prostokątów, trzech w pionie i trzech w poziomie. Cztery punkty w centralnej części fotografii, w których krzyżują się linie podziału to najbardziej atrakcyjne miejsca kadru. Tu powinny znaleźć się istotne elementy Twojej fotografii. Wykorzystaj zasadę trójpodziału, a zdjęcia będą zdecydowanie przyjaźniejsze w odbiorze, bardziej estetyczne i harmonijne.

Unikaj zdjęć pionowych. Dlaczego? Większość serwisów generuje ze zdjęć miniaturki, które prawie zawsze są poziome. Pionowe zdjęcia są wtedy ucinane z góry i z dołu. W wyniku tego na miniaturce pojawi się tylko środkowa jego część. Rób fotografie w poziomie i trzymaj się standardów w proporcji boków 4:3 i 16:9.

Stała aktualizacja

Nie wystarczy jednorazowa sesja zdjęciowa i wykorzystywanie jej przez lata. Warto odświeżać galerię zdjęć co najmniej raz do roku. Każda zabawa sylwestrowa jest inna, dlatego koniecznie musisz pochwalić się galerią zdjęć z ubiegłych lat. W ten sposób przekonasz gości, że dobrą zabawę można u Ciebie znaleźć co roku, a sylwester to dla Ciebie nie pierwszyzna. Najważniejsze jednak to pokazać jak Nowy Rok był witany w Twoim obiekcie rok temu. Prawdopodobnie ta ostatnia impreza była najlepsza, bo organizowana była już na podstawie doświadczeń z lat ubiegłych. Dodatkowo stale modernizujesz swój obiekt, inwestujesz w nowy sprzęt czy wyposażenie, więc tym bardziej musisz to pokazać w swojej galerii zdjęć!

Właściciele klubów, restauracji czy sali bankietowych często dołączają do galerii zdjęć plakaty swoich imprez. Zawierają one ważne informacje np. godzinę rozpoczęcia, atrakcje dodatkowe, listę zespołów, które wystąpią. Często pojawia się również data. Zadbaj więc o to, aby aktywując ofertę po roku, zaktualizować swój plakat w galerii zdjęć lub usunąć go dopóki nie przygotujesz nowego. Dzięki temu oferta nie będzie postrzegana jako nieaktualna.

Popracuj nad wyglądem galerii zdjęć korzystając z wszystkich powyższych porad. Piękne fotografie wolne od błędów technicznych to sposób na większą liczbę odsłon Twojej oferty, większą liczbę zapytań i oczywiście liczbę gości w okresie sylwestrowo-noworocznym. Nie czekaj i już dziś spójrz krytycznie na swoją galerię zdjęć. Zawsze jest coś do poprawy!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *