Planowanie Sylwestra wcześniej

8 powodów, aby już po wakacjach zaplanować Sylwestra

Wakacje dobiegły końca i choć wydaje się, że do końca roku jeszcze dużo czasu, by zaplanować sylwestrowy wyjazd, to warto zacząć planowanie już teraz. Dlaczego? Mamy aż 8 odpowiedzi na to pytanie! Oto 8 powodów, by już dziś zastanowić się, jak spędzimy ostatnią noc w roku.

1. Większy wybór ofert sylwestrowych

Czy wiesz, że większość organizatorów sylwestrowego szaleństwa – czy to jeśli chodzi o lokale, w których odbywają się bale sylwestrowe, czy miejsca noclegowe – przygotowuje ofertę na tę najważniejszą noc w roku już wczesną jesienią? Rezerwując wyjazd na początku jesieni można swobodnie przebierać pomiędzy zagranicznymi wycieczkami (np. 8-dniowy wyjazd do Włoch) a propozycjami polskich właścicieli pensjonatów w górach, na Mazurach czy nad morzem. Wśród ofert są między innymi sylwestrowe bale, kuligi, wieczory w SPA. O wolne miejsca łatwo, bo mało kto myśli już o Sylwestrze.

2. Wcześniej to często taniej

Szukając sylwestrowego wyjazdu już teraz możemy spodziewać się niższych cen niż pod koniec grudnia. W przypadku Sylwestra w zasadzie nie istnieje oferta „last minute” w sensie ekonomicznym. W przeważającej większości obowiązuje zasada – im szybciej tym taniej.

3. Większa szansa na negocjację ceny

Jeśli planujesz spędzić sylwestrową noc w prywatnym pensjonacie – możesz negocjować cenę, zwłaszcza jeżeli rezerwujesz noclegi dla większej liczby osób. Teraz, jesienią, gdy właściciele pensjonatów nie wiedzą jeszcze, jakiego obłożenia będą mogli spodziewać się w Sylwestra, są bardziej skłonni do podjęcia negocjacji.

4. Więcej czasu na uzbieranie pieniędzy

Sylwestrowy wyjazd, zwłaszcza zagraniczna wycieczka, to spory wydatek. Ale spokojnie – jeśli zaplanujesz go już teraz i systematycznie będziesz odkładał pieniądze – z pewnością uda ci się zgromadzić odpowiednią sumę.

5. Wcześniej wystarczy zaliczka

Przy rezerwacji wycieczki czy noclegów na sylwestrowy wyjazd płacimy tylko zaliczkę, jeśli rezerwacji dokonujemy odpowiednio wcześnie. To także motywacja dla tych, którzy mają problemy z odkładaniem pieniędzy – przecież łatwiej zapłacić za wyjazd w dwóch ratach niż w całości!

6. Prościej o zebranie grupy na wyjazd

Lubisz podróżować i spędzać Sylwestra w gronie przyjaciół? Zaproponuj im wyjazd już teraz i wspólnie zarezerwujcie noclegi. Im wcześniej się za to zabierzesz, tym większa szansa, że twoi znajomi nie będą mieli jeszcze planów. Szukanie chętnych na wyjazd w połowie grudnia zwykle kończy się tym, że większość przyjaciół ma już zaplanowaną tę najważniejszą w roku noc.

7. Czas na dokładne planowanie wyjazdu

Jeśli już teraz zdecydujesz się, co chcesz robić w Sylwestra – będziesz mieć więcej czasu, by w szczegółach zaplanować tę wyjątkową noc. Ci, którzy wybierają się w góry na narty już od pierwszych zimowych dni mogą szlifować technikę jazdy, a amatorzy wielkich bali – zapisać się na lekcje tańca. Nawet wybór sukienki czy kupno garnituru będą łatwiejsze, jeśli będziemy mieć więcej czasu na chodzenie po sklepach.

8. Radość oczekiwania na Sylwester

Dla wielu osób, które decydują się na zarezerwowanie sylwestrowego wyjazdu już teraz największą motywacją jest to, że perspektywa ciekawej wycieczki pozwala im przetrwać szare i ciemne jesienne dni – mówi ekspert z portalu Sylwestrowo.pl. Zdecydowanie łatwiej zmobilizować się do pracy, gdy wiemy, że pod koniec roku czeka nas coś ekscytującego i że kolejny urlop spędzimy poza domem i z dala od stresów związanych z pracą. Nawet jeśli perspektywa wyjazdu jest odległa – jest na co czekać.

Niezależnie od tego, jak chcesz przywitać Nowy Rok – czy w gronie przyjaciół, czy z rodziną, czy w Polsce, czy za granicą, czy w otoczeniu białych gór czy w europejskiej metropolii – planowanie warto zacząć już teraz. Wśród ofert, jakie znaleźć można w Internecie jest coś dla każdego, a przeglądając je już teraz, pozostawiasz sobie mnóstwo czasu na spokojne podjęcie decyzji i zaplanowanie niezapomnianej przygody na tę wyjątkową noc.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>