makijaznasylwestra

Jak zrobić perfekcyjny makijaż na sylwestra?

Podczas sylwestrowego balu każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i zachwycać innych swoim wyglądem. Dlatego też niezbędny tego wieczoru jest perfekcyjny makijaż, który trzeba przygotować w zgodzie z najmodniejszymi kolorami sezonu.

Decydując się na makijaż sylwestrowy należy pamiętać o najważniejszej zasadzie, która mówi, że musi on pasować do kreacji, którą tej nocy kobieta na siebie założy. Specjaliści zalecają, aby na kilka godzin przed wielką imprezą, zrelaksować się w ciepłej kąpieli z dodatkiem pachnących olejków. Przed nałożeniem makijażu niezbędne jest również oczyszczenie twarzy sprawdzonym mleczkiem i tonikiem. Kosmetyczki nie polecają testowania w takim momencie nowych produktów, gdyż mogą one wywołać niepożądane reakcje alergiczne.

Obowiązkowo sylwestrowy make up powinien być wykończony błyszczącymi dodatkami, czyli na przykład złotym lub srebrnym brokatem. Z racji tego, że co roku zmieniają się wymagania, co do modnego sylwestrowego makijażu, warto wcześniej zapoznać się z obowiązującymi tego sezonu trendami. Oprócz tradycyjnego złota i srebra coraz większą popularnością cieszą się również fiolety oraz grafit.

Podczas robienia makijażu trzeba pamiętać, że najważniejszym punktem są oczy, którym warto poświęcić więcej uwagi. Cienie muszą pasować do naszej cery i sylwestrowej kreacji. Warto pamiętać, że od kilku lat bardzo modne jest malowanie oczu w stylu lat 60-tych. Chodzi o mocne podkreślenie oka cienką, czarną kresą na górnej powiece.

Specjaliści zalecają, aby makijaż sylwestrowy był wyrazistszy i mocniejszy od tego, jaki wykonujemy na co dzień. Dopełnieniem sylwestrowego makijażu będą zadbane i ładnie pomalowane paznokcie, których odcień powinien współgrać ze szminką i barwą kreacji. Na koniec wystarczy skropić się ulubionymi perfumami i wyruszyć na przeżycie jedynej w swoim rodzaju, niezapomnianej nocy sylwestrowej.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>