Przesądy sylwestrowe

Przesądy i zwyczaje sylwestrowe czyli w co wierzymy?

Noc sylwestrowa to noc wyjątkowa, magiczna, obfitująca w emocje i radość. Nie dla wszystkich oczywistym jest jednak jak wiele przesądów i tradycji związanych jest z tą niezwykłą nocą kończącą rok. Nie trzeba wierzyć w zabobony, aby wykorzystać te zwyczaje do świetnej zabawy z przyjaciółmi czy rodziną podczas świętowania nadejścia Nowego Roku.

Jak nie narzekać na brak pieniędzy w nowym roku?

Przed końcem roku należy koniecznie spłacić wszelkie długi, aby nie zaczynać nowego roku z pożyczkami i nie narzekać później na brak pieniędzy. Aby zapewnić sobie w nadchodzącym roku finansową płynność warto włożyć do portfela lub portmonetki łuski wigilijnego karpia. Jeśli jesteś ciekawy jak będą prezentowały się Twoje finanse przez najbliższe dwanaście miesięcy, o północy włóż jajko do przezroczystego pojemnika z zimną wodą. W Nowy Rok o godzinie 12:00 sprawdź rezultat wróżby. Ilość bąbelków na jajku będzie świadczyła o Twojej formie finansowej. Dużo bąbelków = dużo pieniędzy!

Nie sprzątaj w sylwestra!

Absolutnie niedopuszczalne jest sprzątanie domu 31 grudnia. W tym dniu wymieciesz tylko z domu swoje szczęście. Posprzątać należy koniecznie wcześniej, a śmieci wynieść tylnymi drzwiami. Warto zadbać o to, aby lodówka była w sylwestra pełna. Przyniesie to dobrobyt w najbliższym roku. W sylwestra należy unikać również prania, aby uniknąć niedostatku.

Znajdę miłość w nowym roku?

Najbardziej znanym przesądem noworocznym jest twierdzenie: „Jaki sylwester, taki cały przyszły rok”. Z tego powodu warto zadbać o to, aby ta ostatnia impreza roku była udana i zgodna z oczekiwaniami. Koniecznie należy założyć nową bieliznę (bez zrywania metki) i wybrać wystrzałową kreację. Gwarantuje to powodzenie u przeciwnej płci w nadchodzącym roku. Samotne kobiety po północy powinny wsłuchać się dokładnie w rozmowy prowadzone w ich otoczeniu. Według zwyczaju, pierwsze usłyszane imię, będzie imieniem przyszłego partnera.

Jak sprawić, aby nowy rok był lepszy?

Jeśli mijający rok nie należał do udanych i najlepiej byłoby zapomnieć o nim i o wszystkich przykrościach z jakimi się wiąże, to jest na to sposób. Należy spisać wszystkie zmartwienia na czerwonych kartkach i spalić je. Co zrobić, aby przywołać dobrą energię na następne 365 dni? Wystarczy, aby o północy najstarsza obecna osoba otworzyła drzwi lub okno, aby wypuścić z domu stary rok i wpuścić nowy wraz z życzliwymi duchami i pozytywną mocą.

Jeśli przebrniesz przez wszystkie te zwyczaje podczas przygotowań do sylwestra i w czasie jego trwania to nie zapomnij spojrzeć w niebo. Jeśli ujrzysz tam gwieździste niebo, to nadchodzący rok będzie pomyślnym czasem.

Przydatne wskazówki i porady
Pamiętaj, aby podczas przygotowywania karpia w wigilię zostawić kilkanaście łusek. Podczas imprezy sylwestrowej będziesz mógł rozdać je gościom, aby mogli je włożyć do portfeli.
Zaplanuj porządki z wyprzedzeniem. Sprzątanie domu 31 grudnia wróży brak szczęścia w nadchodzącym roku.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>