Przesądy i zwyczaje sylwestrowe czyli w co wierzymy?

Noc sylwestrowa to noc wyjątkowa, magiczna, obfitująca w emocje i radość. Nie dla wszystkich oczywistym jest jednak jak wiele przesądów i tradycji związanych jest z tą niezwykłą nocą kończącą rok. Nie trzeba wierzyć w zabobony, aby wykorzystać te zwyczaje do świetnej zabawy z przyjaciółmi czy rodziną podczas świętowania nadejścia Nowego Roku.

Jak nie narzekać na brak pieniędzy w nowym roku?

Przed końcem roku należy koniecznie spłacić wszelkie długi, aby nie zaczynać nowego roku z pożyczkami i nie narzekać później na brak pieniędzy. Aby zapewnić sobie w nadchodzącym roku finansową płynność warto włożyć do portfela lub portmonetki łuski wigilijnego karpia. Jeśli jesteś ciekawy jak będą prezentowały się Twoje finanse przez najbliższe dwanaście miesięcy, o północy włóż jajko do przezroczystego pojemnika z zimną wodą. W Nowy Rok o godzinie 12:00 sprawdź rezultat wróżby. Ilość bąbelków na jajku będzie świadczyła o Twojej formie finansowej. Dużo bąbelków = dużo pieniędzy!

Nie sprzątaj w sylwestra!

Absolutnie niedopuszczalne jest sprzątanie domu 31 grudnia. W tym dniu wymieciesz tylko z domu swoje szczęście. Posprzątać należy koniecznie wcześniej, a śmieci wynieść tylnymi drzwiami. Warto zadbać o to, aby lodówka była w sylwestra pełna. Przyniesie to dobrobyt w najbliższym roku. W sylwestra należy unikać również prania, aby uniknąć niedostatku.

Znajdę miłość w nowym roku?

Najbardziej znanym przesądem noworocznym jest twierdzenie: „Jaki sylwester, taki cały przyszły rok”. Z tego powodu warto zadbać o to, aby ta ostatnia impreza roku była udana i zgodna z oczekiwaniami. Koniecznie należy założyć nową bieliznę (bez zrywania metki) i wybrać wystrzałową kreację. Gwarantuje to powodzenie u przeciwnej płci w nadchodzącym roku. Samotne kobiety po północy powinny wsłuchać się dokładnie w rozmowy prowadzone w ich otoczeniu. Według zwyczaju, pierwsze usłyszane imię, będzie imieniem przyszłego partnera.

Jak sprawić, aby nowy rok był lepszy?

Jeśli mijający rok nie należał do udanych i najlepiej byłoby zapomnieć o nim i o wszystkich przykrościach z jakimi się wiąże, to jest na to sposób. Należy spisać wszystkie zmartwienia na czerwonych kartkach i spalić je. Co zrobić, aby przywołać dobrą energię na następne 365 dni? Wystarczy, aby o północy najstarsza obecna osoba otworzyła drzwi lub okno, aby wypuścić z domu stary rok i wpuścić nowy wraz z życzliwymi duchami i pozytywną mocą.

Jeśli przebrniesz przez wszystkie te zwyczaje podczas przygotowań do sylwestra i w czasie jego trwania to nie zapomnij spojrzeć w niebo. Jeśli ujrzysz tam gwieździste niebo, to nadchodzący rok będzie pomyślnym czasem.

Autor

Justyna

Studentka dziennikarstwa. Uraczyła serwis kilkoma artykułami gościnnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *