sylwesterzdziecmi

Sylwester z małym dzieckiem – o czym warto wiedzieć

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Niektórzy mają już plan dopięty na ostatni guzik, inni nadal szukają najlepszej opcji. Mnóstwo osób spędza tę noc z małym dzieckiem. O czym warto pamiętać i na co należy szczególnie uważać?

Jeżeli wyjazd, to przemyślany

Na pewno istotną kwestią jeżeli chodzi o sylwestrowy wyjazd z maluchem jest zakwaterowanie. Podobnie jak w przypadku wakacji często ciężko znaleźć wolne miejsca w kwaterach, które spełniają wszelkie niezbędne wymogi. Zwłaszcza, że Sylwester każdy obchodzi tego samego dnia. Na szczęście coraz więcej obiektów noclegowych udostępnia pokoje przyjazne dzieciom, które są odpowiednio wyposażone. Wiele miejsc proponuje także specjalnie przygotowane dla dzieci atrakcje jak na przykład kącik zabaw, świetlica, zabawki czy książeczki, a niekiedy nawet opiekę wraz z interesującymi zajęciami dla najmłodszych. Jeżeli wybieramy się na Sylwestra z niemowlakiem warto zapytać również o specjalne łóżeczko, wanienkę i krzesełko do karmienia. Istotna jest także możliwość skorzystania z czajnika, kuchenki czy lodówki. Żeby jednak znaleźć idealny wariant należy odpowiednio wcześniej zacząć poszukiwania. Po pierwsze wcześniej zawsze ceny są niższe, a po drugie jest w czym wybierać. Pojawia się wiele ofert, które można dogłębnie przejrzeć i zastanowić się, która będzie najlepsza.

Ważna jest lokalizacja

Jeżeli chodzi o idealne usytuowanie kwatery to oczywiście wiele zależy od wieku dziecka. Niektórzy preferują miejsca oddalone od miejskiego zgiełku, na obrzeżach miasta, inni zaś cenią sobie bliskość najważniejszych atrakcji i sklepów. Na pewno nie powinno się decydować na hotel, który mieści się w samym centrum miasta, gdzie wokół jest mnóstwo głośnych klubów, pubów itp. W przypadku Sylwestra ważne jest to, czy pokoje są odpowiednio wyciszone podczas zabawy sylwestrowej, tak, aby maluch mógł spokojnie spać.

Opieka nad maluchem

Zawsze warto skorzystać ze wsparcia bliskich, jeżeli oczywiście istnieje taka możliwość. Dziecko będzie szczęśliwe spędzając Sylwestra z ukochaną babcią lub dziadkiem, a i oni z pewnością nie odmówią. Malec zostanie więc pod czujnym okiem dziadków, a rodzice będą mogli bawić się do białego rana, wiedząc, że ich pociecha jest bezpieczna. Jeśli dziadkowie postanowią oddać się zabawie i nie będą mieli czasu dla wnuka, to może jakaś ciocia albo wujek, którzy nie posiadają sylwestrowych planów zgodzą się zostać z dzieckiem, zawsze warto zorientować się w tej kwestii. Ostatecznie można również skorzystać z pomocy opiekunki, ale należy pamiętać, że w sylwestrową noc stawki takiej usługi mogą być wyższe. W niektórych miastach istnieje także możliwość pozostawienia dziecka w prywatnych przedszkolach, niekiedy nawet na całą noc.

Sylwester w domu

Zawsze można urządzić imprezę sylwestrową w domu i zaprosić znajomych, którzy też mają dziecko i nie mają planów. Urządzenie takiego domowego balu będzie atrakcją dla całej rodziny. Wystarczy ładnie udekorować mieszkanie, przyrządzić śliczne przekąski i zorganizować kilka zabaw. Jakich? To zależy już od wieku dziecka, mogą to być kolorowanki, twister, tworzenie odcisków z dłoni, malowanie buzi itp. Po kilku emocjonujących godzinach najmłodsi pewnie pójdą spać, a wtedy rodzice będą mieli czas dla siebie i przy lampce wina czy przy szampanie będą mogli powitać Nowy Rok.

Kinder bal

Coraz bardziej popularne stają się także Kinder bale, czyli bale organizowane wyłącznie z myślą o dzieciach. Oznacza to, że dorośli i dzieci bawią się oddzielnie. Najmłodsi biorą udział w różnych zabawach tematycznych i konkursach, mają także swoją ucztę. Często poza samym Kinder balem organizowane są również specjalne sale do spania dla najmłodszych, w których dzieci spokojnie śpią pod opieką pracowników hotelu czy ośrodka, a rodzice mogą dalej świętować Nowy Rok.

Istnieje wiele możliwości spędzenia Sylwestra z małym dzieckiem, wystarczy tylko nieco wcześniej rozpocząć planowanie tej wyjątkowej nocy. Z odpowiednim pomysłem i zorientowaniem się w ofertach dla rodzin można bawić się znakomicie, a maluch nie będzie stanowił żadnej przeszkody.

Zobacz również

Jedna myśl nt. „Sylwester z małym dzieckiem – o czym warto wiedzieć”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>