Sylwester z kuligiem – przywitaj Nowy Rok po zbójnicku!

Sylwester z kuligiem i zbójnickimi atrakcjami będzie z pewnością ciekawą propozycją jeśli pragniesz spędzić Sylwestra niekonwencjonalnie, inaczej niż dotychczas. Tego typu Sylwester w plenerze dostarcza wielu niezapomnianych emocji oraz wspaniałej zabawy w gronie miłych ludzi i przyjacielskiej atmosfery.

Na kuligu się nie kończy

W Internecie znaleźć można sporą ilość ofert Sylwestra z kuligiem. Należy pamiętać, że kulig to nie tylko wieczorna przejażdżka saniami pośród niezwykłych górskich krajobrazów. Usługodawcy prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach i wariacjach spędzania Sylwestra w ten właśnie sposób.

Przejazd kuligiem często kończy się zabawą np. w specjalnie zagospodarowanym szałasie z ogniskiem, przy dźwiękach zamówionej kapeli góralskiej. Tam goście mogą przywitać Nowy Rok wystrzeliwując sztuczne ognie, a później bawić się do samego rana. Podczas świętowania serwowane są wyśmienite potrawy takie jak nadziewany kaszą prosiak, bigos czy barszcz z krokietem. Istnieje możliwość spróbowania regionalnych specjałów takich jak oscypek czy góralska herbata. Na ognisku można upiec kiełbaskę lub skosztować steku, boczku, szaszłyka lub zapiekanych ziemniaków serwowanych z grilla.

Aktualne oferty sylwestrowe z kuligiem znajdziesz tutaj: Sylwester z kuligiem

Czekają też dodatkowe góralskie atrakcje

Organizatorzy kuligów sylwestrowych dbając o swoich gości oferują im wiele dodatkowych udogodnień i atrakcji. Dla każdego uczestnika przygotowywane są ciepłe baranie skóry, a dodatkowo do rozgrzania kubek gorącego wina korzennego lub zbójnickiej gorzałki. Na zabawie czekają pokazy i nauka tańca góralskiego, wspólne śpiewanie oraz nauka picia po góralsku. O północy w cenie dostajemy szampana, aby przy lampce tego trunku w towarzystwie zbójników złożyć sobie najlepsze życzenia noworoczne. Co ważne w przypadku braku śniegu gospodarze imprezy zapewniają nawet wymianę płozowych sań na powozy lub bryczki z kołami.

Autor

@Grażyna

Pracownik w branży turystycznej. Podróżami zajmuje się nie tylko zawodowo, ale również hobbystycznie. Szczególnym zamiłowaniem darzy fotografię podróżniczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *