O Pradze

To stolica, a zarazem największe miasto Czech. Praga położona jest w centrum kraju nad rzeką Wełtawą. W stosunkowo niewielkiej odległości od polskich granic, zatem można tam dotrzeć szybko, nawet transportem samochodowym. Koniecznie należy zwiedzić całe zabytkowe centrum miasta, które zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W tym miejscu warto spędzić noc sylwestrową, by poczuć wspaniały historyczny klimat Pragi. Wielowiekowe, oświetlone nocą budowle z zamkiem na czele w tle pokazu fajerwerków doskonale wpasują się w noworoczny nastrój. W ciągu dnia można odwiedzić liczne muzea i galerie, których liczba przekracza 100, a także poświęcić czas na obejrzenie wielu obiektów turystycznych, które czynią z Pragi jedno z najatrakcyjniejszych miast Europy.

Jeśli planujesz spędzić Sylwestra w stolicy Czech z pewnością spędzisz choć część wieczoru na rynku Starego Miasta. Nie jest to bowiem jedyne miejsce w Pradze, o które można zahaczyć spędzając Sylwestra pod gołym niebem. Do innych, równie renomowanych miejsc należą Plac Wacława i Most Karola. Właśnie tam, co roku, można zobaczyć najbardziej efektowne pokazy pirotechniczne. Jeżeli władze Pragi nie zdecydują się na zorganizowanie oficjalnego pokazu, z pewnością możecie liczyć na mieszkańców Czech, którzy zorganizują swoje własne widowisko z użyciem sztucznych ogni. Spędzając całą noc na zewnątrz możecie ogrzać się popijając grzane wino zakupione na rynku.

 

Poradnik sylwestrowy

Pomysły na Sylwestra 2018/2019

Sylwester w Pradze - niezwykła noc na zabytkowym Starym Mieście

Sylwester w Pradze - niezwykła noc na zabytkowym Starym Mieście

Sylwester w Pradze to niezwykła noc. Pełne ludzi są nie tylko ulice Starego Miasta, restauracje, bary czy kluby, ale także statki pływające po Wełtawie oraz wyjątkowe praskie teatry. Oczywiście nie brakuje pokazu sztucznych ogni z najpiękni...