Sylwester nad Bosforem 2020/2021- Stambuł, luksusowy rejs sylwestrowy

Opis oferty

SYLWESTER NAD BOSFOREM 2020/2021
29.12.2020 - 03.01.2021 (5 NOCY)

To idealna okazja jeśli chcesz spełnić swoje marzenia !!!
Aktywny program zwiedzania połączony z Luksusowym Rejsem Sylwestrowym. Szampańska zabawa z Nocą Turecką, pokazem tańców regionalnych, pokaz sztucznych ogni nad Bosforem (all inclusive)... Pozwól sobie na odrobinę luksusu i przywitaj Nowy Rok w orientalnym stylu na dwóch kontynentach. Oferta inna niż wszystkie- Czekamy na Was !!!
Ilość miejsc ograniczona !!!

Świadczenia w cenie:

 • Realizacja Lotów: LOT
 • Zakwaterowanie w hotelu PIYA SPORT z basenem w samym centrum Stambułu, kategoria lokalna ****
 • Wyżywienie: BB
 • transfery z i na lotnisko
 • polski przewodnik
 • Ubezpieczenie
 • Składka TFG
 • Zwiedzanie wg programu
 • System Tour guide

Świadczenia dodatkowo płatne w dniu przylotu do Turcji:

 • Obowiązkowy pakiet: bilety wstępów, opłaty przewodników lokalnych, napiwki -160€
 • Luksusowy Rejs Sylwestrowy (all inclusive) 150€

PROGRAM:

SYLWESTER NAD BOSFOREM 2020/2021
6 dni/ 5 nocy
Warszawa- Stambuł- Warszawa

1 Dzień 29.12.2020: WARSZAWA - STAMBUŁ (LO137G, 13:15 – 17:55 LOT)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Stambułu. Transfer z lotniska hotelu i zakwaterowanie. Trasa 40km.


2 Dzień 30.12.2020: STAMBUŁ
7:00-8:30 Śniadanie w hotelu. 9:00 Zbiórka w recepcji. W pierwszy dzień zwiedzania zobaczymy Mury Konstantynopola, zostały wniesione na rozkaz Konstantyna Wielkiego w 324r po przeniesieniu stolicy Cesarstwa Rzymskiego do Bizancjum i zmianie nazwy na Constantinopolis. Następnie udamy się do Kościoła z Św. Zbawiciela na Chorze z XI wieku. W 1511 został zamieniony na meczet, a od 1948 roku pełnił rolę muzeum, a od 2020 na mocy dekretu Prezydenta Republiki Tureckiej został ponownie przekształcony w meczet. W jego wnętrzu będziemy podziwiać bogatą kolekcję mozaik i fresków odkrytych pod warstwą wapna aby ocalić mozaiki podczas zmiany z kościoła na meczet. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy Balat- pełna wąskich, brukowanych ulic i kolorowych budynków, kiedyś zamieszkała przez społeczności żydowskie, greckie i ormiańskie. Na zakończenie odwiedzimy Galerię Skórzaną, gdzie zakupy robiła osobiście Melanie Trump, Pierwsza Dama USA. Powrót do hotelu.

3 Dzień 31.12.2020: STAMBUŁ
7:00-8:30 Śniadanie w hotelu. 9:00 Zbiórka w recepcji. Zwiedzanie zaczniemy od rzymskiego Hipodromu (dawniej tor wyścigów konnych i rydwanów, zbudowany za czasów rzymskiego cesarza Septymiusza Sewera w 203r na ponad 100tys widzów), do czasów obecnych zachował się Obelisk Totmesa III, Kolumna Wężowa, Kolumna Konstantyna VII Porfirogenety oraz Niemiecka Fontanna. Hagia Sophia- bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego oraz kompleks pałacowy Topkapı, który w okresie XV -XIX w był siedzibą sułtanów. Dla chętnych wstęp do pałacowego Haremu za dodatkową opłatą. Następnie zwiedzimy sławny Błękitny Meczet z 6 minaretami i 260 witrażami oraz zajrzymy do Galerii z tradycyjną, orientalną biżuterią turecką... Powrót do hotelu. Czas wolny. NOC SYLWESTROWA: 0k. 21:00 zbiórka w recepcji i przejazd do portu. Luksusowy Rejs Sylwestrowy- Noc Turecka nad Bosforem: Gości będzie witać tradycyjny osmański zespół muzyczny. W trakcie rejsu będziecie świadkami imponującego show wirujących Derwiszy, tańce brzucha, pokazy tańca kaukaskiego, pokazy folklorystycznych zespołów tanecznych, Rytm show. Po kolacji można przetańczyć całą noc, oprawę muzyczną zapewni profesjonalny DJ. Pokaz sztucznych ogni. Kolacja w blasku gwiazd, przy niezapomnianych widokach Stambułu, nielimitowane napoje bezalkoholowe, nielimitowane napoje alkoholowe lokalne (wino, piwo, rakı, wódka). Uroczysta kolacja z zakresu kuchni tureckiej w trakcie rejsu: Zimne przystawki: Białe sery, białe sery z wiśniowym sosem, Sarma (tureckie mini gołąbki bezmięsne, owinięte w liście winogron), suszony faszerowany bakłażan w formie zimnej sałatki, bakłażan z sosem Humus, pomidor, ogórek, Sigara boregi (przekąska w cieście typu tureckie krokiety). Danie główne to Hunkar Beğendi, czyli puree z grilowanego bakłażana, na wierzchu mięso wołowe z sosem pomidorowym, ryż, kasza bulgur (pilav), sałaty/surówki sezonowe. Deser: ciasta i słodycze tureckie, owoce sezonowe. Po niezapomnianej Tureckiej Nocy Sylwestrowej nad Bosforem- transfer powrotny do hotelu.

4 Dzień 01.01.2021: NOWY ROK- STAMBUŁ Śniadanie w hotelu. W dniu dzisiejszym jest czas na relaks w hotelu i odpoczynek. Dla chętnych ( za dodatkową opłatą): Zbiórka w recepcji 13:15. TAKSIM- ORIENTALNY ZAWRÓT GŁOWY -Zobacz-Poczuj-Zakochaj się !!! Zajrzymy w urokliwe zakątki podczas spaceru po legendarnej dzielnicy Taksim - słynna ulica Istiklal z Czerwonym zabytkowym tramwajem, Most Galata, Wieża Galata oraz Bazylika Św. Antoniego z Padwy.

5 Dzień 02.01.2021: STAMBUŁ
7:00-8:30 Śniadanie w hotelu. 9:00 Zbiórka w recepcji. W programie zwiedzania jest Pałac Dolmabahce, Muzeum Zegarowe i Szklany Kiosk. Pałac Dolmabahce oznacza Pełny Ogród, powstał z czasów potęgi Imperium Osmańskiego za panowania sułtana Abdulmecida I, został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły architektom francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Po obaleniu sułtanatu i utworzeniu Republiki Tureckiej Pałac Dolmabahçe służył jako siedziba Mustafy Kemala Ataturka, dla chętnych możliwość zwiedzenia pałacowego Haremu za dodatkową opłatą. Po drodze będzie chwila na zakup pamiątek (kawa, herbata, chałwa itp). Rejs po Bosforze z przewodnikiem 1h. Pałac Yerebatan, czyli Cysterna Bazylikowa z VI wieku, zlokalizowana w podziemiach Stambułu w pobliżu Hagii Sofii, mogąca pomieścić nawet 100 tys. ton wody, jest to największa starożytna cysterna. Dla chętnych -Kolacja w restauracji nad Bosforem w okolicy Mostu Galata- owoce morza, zupy rybne, ryba smażona, ryba grillowana, kurczak grillowany, frytki, ryż, surówki. (Dodatkowo płatne). Powrót do hotelu. Trasa ok 50km.

6 Dzień 03.01.2021: STAMBUŁ - WARSZAWA (LO136G 18:50-19:30 LOT)
Po śniadaniu, o 8:30 zbiórka przy recepcji, rozpoczęcie zwiedzania. Meczet Sulejmana- druga co do wielkości świątynia muzułmańska w Stambule, wybudowana za panowania Sulejmana Wspaniałego na trzecim z siedmiu wzgórz Stambułu, w obrębie murów miejskich, na zboczu schodzącym do Złotego Rogu. Na koniec zwiedzania zapraszamy do Mauzoleum Sulejmana Wspaniałego i do Mauzoleum sułtanki Hürrem- Roksolany, najsłynniejszej pary z czasów osmańskich, gdzie znajdują się ich grobowce. Mauzoleum Roksolany zbudowane na planie sześciokąta udekorowane jest płytkami z Izniku. Zdobienia kwiatowe nawiązują do rajskich ogrodów i do wesołego charakteru sułtanki Hürrem. Dla chętnych przerwa w Herbaciarni. Powrót do hotelu i wykwaterowanie. ok 15:00 Transfer na lotnisko. Powrót do domu...

Zakończenie wycieczki - Dziękujemy

Kontakt

od 3180 zł
5 dni 30.12 - 03.01
Stambuł Pokaż na mapie
Napisz wiadomość

Lokalizacja

Stambuł, Mimar Kemalettin, Sekbanbasi Sk 2, Fatih

Opinie

Ta oferta nie posiada jeszcze opinii. Dodaj pierwszą.

Formularz opinii