KULIG ŚWIĄTECZNY Góralskie Śpasy U JURKA w Wiśle 26, 27, 28, 29, 30 grudnia 2019

Opis oferty

Zapraszamy Państwa do spędzenia niepowtarzalnych chwil podczas kuligu świątecznego GÓRALSKIE ŚPASY U JURKA w Wiśle!

Terminy: 26, 27, 28, 29, 30.12.2019r. (czwartek, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek)

Godz. 18:00 – 21:00

Główne atrakcje imprezy:

 • godzinny świąteczny (Bożonarodzeniowy) kulig z pochodniami,
 • biesiada góralska,
 • PIECZONY ŚWINIAK,
 • gawędziarz i kapela góralska Karpackie Zbóje (program zbójnicka baciarka, wesołe gry i zabawy integracyjne po zbóju dla rodzin z dziećmi organizowane przez gawędziarza),
 • wyborna kuchnia regionalna,
 • góralski klimat koliby!


Cena: 88 - 99 zł / os.

Dzieci do lat 3 GRATIS bez świadczeń (dziecko siedzi na kolanach u rodzica podczas kuligu), dzieci do lat 12 - 88 zł / os. , 99 zł / os. dorosła.


Cena obejmuje:

 • organizację kuligu świątecznego z pochodniami,
 • regionalne menu w karczmie:
 • swojski chleb ze smalcem, ogórek kiszony, kwaśnica zbójnicka,
 • PIECZONY PROSIAK z kapustą zasmażaną i ziemniakami,
 • herbata z zielin, grzaniec zbójnicki (kubek 200 ml),
 • gawędziarz Skontaktuj się i kapela góralska Karpackie Zbóje (program zbójnicka baciarka, wesołe gry i zabawy integracyjne po zbóju dla rodzin z dziećmi),
 • ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA Polska S.A. w zakresie: Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (inwalidztwo i śmierć) 5 000 PLN zgodnie z polisą nr UG 516070 z dnia 17.05.2019 r.,
 • opiekę pilota wycieczek / przewodnika beskidzkiego,
 • ochronę podczas zabawy, podatek Vat.


Płatność: Na każdy kulig w dniu rezerwacji kuligu pobierana jest zaliczka w wysokości 30% całości, płatna szybkim przelewem przez system DOTPAY lub Przelewy24. przez naszą stronę internetową Skontaktuj się / Skontaktuj się i system rezerwacji kuligów i wycieczek SYKON. Wszystkie dokumenty rezerwacyjne od razu spłyną Państwu na Waszego maila. Reszta kwoty za kulig pobierana jest na 30 dni przed każdym kuligiem wg warunków uczestnictwa w naszych imprezach. Za każdy kulig dostaną państwo rachunek na maila.

Uwaga! Przy rezerwacjach od 10 osób wzwyż - ATRAKCYJNE BONUSY NIESPODZIANKI oraz RABATOWE BONY TURYSTYCZNE NA WYCIECZKI I WCZASY ORGANIZOWANE PRZEZ BIURO PODRÓŻY BESKIDZKIE CENTRUM TURYSTYKI W ŻYWCU Skontaktuj się

Możliwość wypożyczenia strojów zbójnickich, folkowych i góralskich za 99 zł / os. !!! W cenie unikatowe zdjęcie!

DZWOŃ I REZERWUJ JUŻ TERAZ! + 48 606 ...Pokaż numer, e-mail: Skontaktuj się

Wspaniały pomysł na imprezę w okresie Świąt Bożego Narodzenia!

KULIGI ŚWIĄTECZNE Z GÓRALSKIMI ŚPASAMI U JURKA W WIŚLE (GRUDZIEŃ 2019)

GÓRALSKIE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA Z FIRMĄ KULIGI W BESKIDACH W ZBÓJNICKIEJ KOLIBIE W WIŚLE!

BAW SIĘ I SZALEJ RAZEM Z NAMI NA KULIGACH ŚWIĄTECZNO – BOŻONARODZENIOWYCH W WIŚLE!

Najdłuższa i najpiękniejsza trasa kuligowa w Beskidach, bajeczna sceneria wiślańskich lasów, zbójnicka koliba w lesie, wyjątkowa animacja zbójnicka i góralska gawędziarza i kapeli góralskiej Karpackie Zbóje, biesiada z pieczeniem prosiaka, góralski klimat miejsca.

Gazdowskie kuligi świąteczne GÓRALSKIE ŚPASY u Jurka w sercu Beskidu!!!

Terminy: 26, 27, 28, 29, 30.12.2019r. (czwartek, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek);

START IMPREZY: 18:00 -21:00;

Miejsce rozpoczęcia kuligu: WISŁA, parking przy OSP Wisły Czarne, ul. Biała Wisełka 22;

Miejsce imprezy: zbójnicka koliba u Jurka;

Uwaga: mile widziane elementy stroju góralskiego lub folkowego;

Ilość osób na każdym świątecznym kuligu: 70 osób;

IMPREZA DLA RODZIN Z DZIEĆMI!

PROGRAM GAZDOWSKIEGO KULIGU ŚWIĄTECZNEGO W WIŚLE:

Godz. 17.45 zbiórka uczestników zabawy świątecznej z kuligiem w Wiśle CZARNE, na parkingu koło OSP Wisła Czarne. Ul. Biała Wisełka 22. PROSIMY O MEGA PUNKTUALNOŚĆ!!! Na saniach będą sprawdzane przez naszych pracowników imienne listy uczestników kuligu z biesiadą. Także będziemy Państwa prosić o podanie imienia i nazwiska. U nas panują iście zbójeckie klimaty! Wystarczą dobre, ciepłe, sportowe buty, sweter, ciepła kurtka na kulig, czapka, rękawiczki i chęć do zabawy góralami i zbójnikami. Mile widziane elementy stroju góralskiego! Hej!

Godz. 18.00 - 19:00 punktualnie odjazd kuligu z pochodniami Doliną Białej Wisełki! GDY KOGOŚ NIE BĘDZIE NA CZAS - ODJEŻDŻAMY NIE CZEKAJĄC!!!

Godz. 19.00 - 21:00 biesiada zbójnicka z pieczeniem prosiaka, z kapelą góralską Karpackie Zbóje Skontaktuj się, gawędziarzem Skontaktuj się Naszą zbójecką imprezę rozpoczynamy kolacją regionalną iście po zbóju w towarzystwie naszej kapeli góralskiej Karpackie Zbóje i naszego gawędziarza. Na naszym kuligu iście po zbóju zaserwujemy Wam wspaniałości naszej regionalnej, wiślańskiej kuchni!

Uwaga: Kolejność atrakcji może ulec zmianie.

Opis miejsca kuligu z biesiadą:

Beskidy dzięki wspaniałej, nieskażonej przyrodzie, oraz niezwykłemu ukształtowaniu terenu, zachęcają turystów do odwiedzin. Jeśli zdecydują się Państwo na wypoczynek w tym przepięknym regionie, serdecznie zapraszamy do Wisły. To idealne miejsce do zorganizowania świątecznego kuligu z biesiadą z wieloma atrakcjami!!! Gwarantujemy niezapomniane chwile podczas świątecznego kuligu z biesiadą góralską. Zbójnickie elementy imprezy ubarwią niezwykle Wasze święto, pozwolą przenieść się w czasie do czasów największego nasilenia zbójnictwa karpackiego w Beskidach, czyli do wieków XVI – XVIII. Nasz zbójnicki gawędziarz z kapeli góralskiej Karpackie Zbóje przybliży Państwu dawne, zapomniane zbójnickie dzieje naszej beskidzkiej ziemi. Z naszą kapelą góralską i gawędziarzem potańczycie, pośpiewacie, nauczycie się gry na unikatowych instrumentach muzycznych oraz przeżyjecie niezapomniane chwile! Zapraszamy Państwa do spędzenia niepowtarzalnych chwil z Firmą KULIGI W BESKIDACH na świątecznym kuligu w Wiśle.

Dolina Białej Wisełki to jedna z najbardziej malowniczych dolin w Beskidzie Śląskim i najpiękniejsza dolina w Wiśle. Płynie tędy jeden ze źródłowych potoków Wisły, Biała Wisełka, która wypływa na północnym stoku Baraniej Góry, na wysokości ok. 1080 m. n.p.m., w swym środkowym odcinku tworząc szereg wodospadów i progów skalnych, zwanych Kaskadami Rodła. Trasa kuligu znajduje się na terenie Baraniogórskiego Rezerwatu Przyrody. To miejsce dla wielbicieli przyrody i zwierząt. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać jelenia, głuszca, sarnę czy rysia. W potoku, wzdłuż trasy kuligu pływa pstrąg potokowy i pluska się pluszcz. Dolina porośnięta jest między innymi pomnikowymi świerkami i jodłami. Doliną Białej Wisełki biegnie szlak turystyczny na Baranią Górę. Jest to miejsce położone na Szlaku Zbójników Karpackich.

Jadąc tą unikatową trasą można podziwiać piękno beskidzkiego lasu, rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami. Pęd koni, pochodnie (fakły), muzyka góralska, gawędy starego bacy wprawią cię w wyjątkowo dobry nastrój! Miła atmosfera palącego się ogniska w góralskiej karczmie, tańce z rdzennymi góralami i wyśmienita regionalna kuchnia pozostaną na długo w Waszej pamięci!

Opis miejsca biesiady świątecznej:

Nasza zbójnicka koliba położona jest w dolinie Białej Wisełki tuż przy parkingu koło OSP Wisłą Czarne. Koliba stanowi zamknięte, drewniane pomieszczenie z paleniskami. Dookoła ogniska znajdują się ławy i stoły, przy których można wygodnie usiąść. Podczas ogniska / grilla będzie przygrywać kapela góralska Karpackie Zbóje. W środku naszej zbójeckiej chaty panuje iście swojski, góralski klimat. Wnętrza są bardzo przytulne. W noc Sylwestrową zbójnicy napalą w środku, aby Wom dupki nie zmarzły. Hej! W naszej chacie zbójeckiej znajdują się 2 góralskie izby, które mogą pomieścić na raz do 70 osób, parkiet do tańców, harców i innych swawoli, a przed szałasem znajdują się TOJ TOJE.

Transport: Za dodatkową odpłatnością organizujemy transport grupy busem, autokarem z dowolnego miejsca na kulig i z powrotem. Cena ustalana indywidualnie. Uwaga: Możliwość indywidualnej rezerwacji taksówki z Wisły Skontaktuj się (zamów TAXI+ 48 606 ...Pokaż numer, + 48 606 ...Pokaż numer).

Noclegi: na życzenie naszych Gości rezerwujemy noclegi z wyżywieniem w zaprzyjaźnionych hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, kwaterach prywatnych.

Sanie/wozy: w większości nasze sanie lub wozy są zadaszone i mają ledowe oświetlenie. Znajdują się na nich koce do okrycia się podczas kuligu. Na saniach /wozach jednorazowo możemy przewieźć do 12 osób (uwaga: dzieci do 3 roku życia jadą na kolanach u rodzica).

Uwaga: w razie braku śniegu zorganizujemy kulig na wozach.

Alkohol: Podczas kuligu można mieć swój alkohol lub możemy na każdy wóz dać po 2/3 butelki 0, 5 litra Miodonki Zbójnickiej (extra płatne 35 zł / butelka + w cenie plastikowe kieliszki). Miodonka zbójnicka to mocny trunek, który ma odpowiednio rozgrzewać i zagrzewać do upojnego spędzania wieczoru. Jest to wódka smakowa 40-procentowa na bazie miodu. Na naszych kuligach serwujemy najlepsze wino Zbójnickie Grzane lub Grzaniec Galicyjski. Bardzo często organizujemy dla grup zorganizowanych degustacje regionalnych alkoholi (dodatkowo płatne 55 zł / os.). UWAGA: W naszej zbójnickiej kolibie można spożywać swój alkohol.

Rezerwacja i informacje na temat świątecznych kuligów w Wiśle:

INFOLINIA I tel. 606 ...Pokaż numer
INFOLINIA II tel. 606 ...Pokaż numer
INFOLINIA III tel. 606 ...Pokaż numer
INFOLINIA IV tel. 606 ...Pokaż numer
INFOLINIA V tel. 33 606 ...Pokaż numer
INFOLINIA VI tel. 33 606 ...Pokaż numer

Mail do rezerwacji kuligów: Skontaktuj się

Szczegóły na naszej stronie Skontaktuj się lub Skontaktuj się oraz na naszym profilu facebookowym
i Istagramie (Kuligi_w_beskidach)


Pytomy Wos piyknie na kuligi świąteczne w Wiśle w GRUDNIU 2019r.! HAJ!!

Chybojcie ku nom i bydźcie s nami, beskidzkimi góralami. Bedom tańce, swawole, góralska muzyka, zbójecka watra, radość, śleboda i beskidzkie wierchy! Kozdy z Wos jak zbójnik będzie sie musioł wykozać sprytem, inteligencjom, sprawnościom fizycnom i łodwagom. Tak zeby ze swoim łupem, plecokiem pełnym wrażeń, wrócił scośliwy ku chałupie! Hej!

Kontakt

od 99 zł za osobę
5 dni 26.12 - 30.12
Napisz wiadomość

Lokalizacja

Wisła, Biała Wisełka 22

Opinie

Ta oferta nie posiada jeszcze opinii. Dodaj pierwszą.

Formularz opinii